Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva förvaltning av fastigheter, aktier och andra värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 7 863 | 7 739 | 7 426 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 639 | 3 548 | 3 357 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 647 | 618 | 479 |
| Årets resultat (tkr) | 12 | 11 | 12 |
| Summa tillgångar (tkr) | 92 010 | 94 937 | 96 759 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 7 863 | 7 739 | 7 426 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 639 | 3 548 | 3 357 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 647 | 618 | 479 |
| Årets resultat (tkr) | 12 | 11 | 12 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 88 681 | 91 382 | 93 719 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 330 | 3 556 | 3 040 |
| Tillgångar (tkr) | 92 010 | 94 937 | 96 759 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 31 417 | 31 405 | 31 394 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 3 281 | 3 510 | 3 745 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 54 825 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 57 312 | 5 198 | 61 621 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 92 010 | 94 937 | 96 759 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 7 863 | 7 739 | 7 426 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 46.3% | 45.9% | 45.2% |
| Soliditet | 34.1% | 33.1% | 32.5% |
| Kassalikviditet | 5.8% | 68.4% | 4.9% |
Favedu Flen 1 AB ingår i en koncern med 7 bolag. Koncernmoderbolag är Favedu AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva förvaltning av fastigheter, aktier och andra värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.